Najlepszy przepis na dziecięcy uśmiech

27.10.2017
Najlepszy przepis na dziecięcy uśmiech

Jak narodził się pomysł na Waszą działalność?

Stowarzyszenie Wystarczy Jeden Uśmiech od 2013 roku realizuje projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. W ramach działalności społecznej organizowaliśmy liczne wycieczki, półkolonie oraz zajęcia pozalekcyjne. Pracując z dziećmi, dostrzegliśmy potrzebę stworzenia placówki, w której można by organizować cykliczne, kreatywne zajęcia dla najmłodszych. Tak zrodził się pomysł stworzenia Kuldomku, czyli Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnego. W naszym mieście brakowało miejsca, w którym rodzice znaleźliby ciekawe, twórcze zajęcia dla dzieci, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i zainteresowań, prowadzone przez wykwalifikowanych pedagogów.

Jaka jest oferta przedsiębiorstwa?

Kuldomek funkcjonuje cały rok. Oprócz regularnych zajęć, oferujemy również doraźną opiekę w wybranych przez rodziców godzinach. Organizujemy tematyczne urodziny dla dzieci; zarówno w naszej placówce, jak i w miejscach wybranych przez naszych klientów. Prowadzimy animację zewnętrzną podczas wesel, komunii, chrztów lub imprez masowych, w których uczestniczą dzieci. Dysponujemy 5 „żywymi” maskotkami, które wynajmujemy klientom indywidualnym oraz instytucjom.

Przed jakimi wyzwaniami stajecie w codziennej pracy, a co daje Wam największą satysfakcję?

Największym wyzwaniem jest troska o płynność finansową i stałe pozyskiwanie klientów. Wkładamy wiele wysiłku, by zdobywać pieniądze na promocję i rozwój naszej działalności. Poważną trudnością bywa również znalezienie zaangażowanych i przedsiębiorczych pracowników.

Naszą największą satysfakcją są zadowoleni klienci; dzieci powracające do naszej placówki, uśmiech na ich twarzach i pełne skupienie i zaangażowanie w zajęcia.

Jakie znaczenie dla rozwoju Waszej działalności miało wsparcie Ośrodka OWIES w Elblągu?

Wsparcie Ośrodka pozwoliło Stowarzyszeniu Wystarczy Jeden Uśmiech pozyskać bardzo dobrą lokalizację do prowadzenia ciekawych i różnorodnych zajęć dla dzieci. Mogliśmy zatrudnić cztery osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Wsparcie stało się dla nas ogromną inspiracją do rozwoju działalności Kuldomku. 


Galeria zdjęć: