Targes na Targach Mazury HoReCa

10.04.2018
Targes na Targach Mazury HoReCa
W dniach 17-18 kwietnia 2018 w Centrum Targowo-Konferencyjnym Warmii i Mazur odbędą się Targi Mazury HoReCa. Wśród wystawców obecne będą przedsiębiorstwa społeczne objęte wsparciem Ośrodka OWIES.

Mazury HoReCa (hotel, restauracja, catering/cafe) to największe w północno-wschodniej Polsce targi branży hotelarskiej, restauracyjnej i cateringowej. Wydarzenie gromadzi szefów kuchni, menedżerów i właścicieli hoteli i restauracji. Targi odbywają się w formule B2B (business-to-business), czyli krótkich spotkań biznesowych, pozwalających nawiązać kontakty z potencjalnymi kontrahentami.

Swoją ofertę dla branży HoReCa zaprezentują również przedsiębiorstwa społeczne. Jeszcze kilka lat temu stanowiły ciekawostkę na lokalnym rynku. Obecnie są w gronie najprężniej rozwijających się firm w regionie, wdrażając nowatorskie i przywracając dawne techniki produkcji i sprzedaży. Odpowiadają na coraz większe zainteresowanie ze strony świadomych klientów, szukających unikatowych wyrobów wysokiej jakości, ekologicznych materiałów. Zysk w takich przedsiębiorstwach rozumiany jest szerzej, niż w firmach komercyjnych. Ma wymiar nie tylko finansowy, ale również społeczny. Zarządzane demokratycznie firmy dają zatrudnienie i budują jakość życia osób, na których potrzeby „zwykłe” firmy często nie są w stanie odpowiedzieć: długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, będących członkami mniejszości narodowych.

Targi Mazury HoReCa to niepowtarzalna okazja, by przekonać się o oryginalności i jakości cechujących produkty i usługi przedsiębiorstw społecznych. Na co dzień ich oferta dostępna jest w serwisie w serwisie Targes.pl.

Przedsiębiorstwa wspierane przez Ośrodek OWIES biorące udział w Targach Mazury HoReCa: Kacze Bagno Miejsce Inicjatyw Pozytywnych Spółdzielnia Socjalna, Stowarzyszenie Babska Wyspa, Przedsiębiorstwo Społeczne SAKWA, Santos Cafe (Braniewski Instytut Rozwoju), Wszystko Gra (Stowarzyszenie Inspiratornia), Naturalna Żywność sp. z o.o., Elbląskie Centrum Integracji Społecznej (ESWIP), Mazurskie Słoiki - Spółdzielnia Socjalna Negocjator.