Spływy kajakowe

Jeśli interesuje Cię ta usługa, możesz skontaktować się ze sprzedawcą, aby ustalić szczegóły zakupu.

 

40,00 zł Cena do negocjacji

Kontakt ze sprzedawcą
 

Źródła Łaźnej strugi znajdują się w okolicach Gołdapi. Swoje wody rzeka zbiera głównie z terenu Puszczy Boreckiej. Przepływa przez jeziora Szwałk wielki, Pilwąg, Łaźno i Litygajno. Wypływając z jeziora Litygajno. Łaźna Struga jest już okazałą rzeką. Płynie szerokim korytem przez Puszczę Borecką i przyległe do niej lesiste tereny. W dolnym jej biegu zmienia nazwę na rzekę Ełk i stanowi dorzecze rzeki Biebrzy. Oferta kierowana do rodzin z dziećmi, klienta indywidualnego i grup zorganizowanych.
Klienci przyjeżdżają do gospodarstwa, gdzie mogą pozostawić samochody. Dokujemy czynności formalne (wypożyczenie kajaków zapoznanie się z regulaminem) a następnie przejeżdżamy na miejsce spływu.

Trasa spływu rzeką Łaźna struga zaskakuje nas wieloma niespodziankami:
- zwalone pnie drzew
- krótkie ostre zakręty
- kamienne dno ( na krótkim odcinku)
- gęste trzcinowiska
- kolonie białokwitnących grzybieni
- ślady żerowania bobrów
- przemykające brzegami dzikie zwierzęta
- piękne okazy motyli i owadów wodnych

Trasy spływów jednodniowych.

1. Jelonek – Kije

Trasa o długości około 13 km, czas 3-4 h. Start w miejscowości Jelonek za mostem betonowym. Rzeka w początkowym swym etapie mocno lawiruje, wpływając do lasu zwalnia i prostuje swój bieg. Po drodze mijamy miejsca gdzie, możemy się zatrzymać zjeść coś, odpocząć. Bujna roślinność i wznoszące się na 2m żeremia bobrów tworzą wspaniały klimat. Koniec spływu w miejscowości Kije zaraz za mostem betonowym po prawej stronie.

Koszt: 40 zł osoba

2. Jelonek – Połom

Trasa o długości około 15 km, czas 3-4 h. Rzeka malownicza o ciągle zmieniającym się krajobrazie. Spływ kończymy na polu namiotowym ,,U Małgosi” tam możemy odpocząć skorzystać z toalety ( opłata 1 zł) zrobić zakupy w sklepie. ( koniec spływu może się zakończyć ogniskiem z kiełbaskami, herbata itd. opcja dodatkowo płatana)

Koszt: 40 zł osoba

3. Jelonek – Sajzy

Trasa o długości około 19 km, czas 5-6h. Trasa przedłużona o odcinek od Połomu do Sajz – jezioro Laśmiady. Koryto w niektórych miejscach zarośnięte wodną roślinnością – grzybieniami, grążelami, strzałką wodną, rdestnicami itp., Wysokie trzciny i skarpy schodzące do lustra wody. Nad głowami zobaczymy ,,tunele drzew”. Rzeka spokojna i szeroka, choć miejscami wąska i płytka. Przy ujściu do jeziora Łaśmiady powolna i szeroka należny trzymać się lewego brzegu jeziora. Koniec spływu w Sajzach na plaży po wschodniej stronie.

Koszt: 40 zł osoba + 1.80 zł/km transport

4. Rogojny – Jelonek

Trasa o długości ok. 11 km, czas 3,4 godz. Spływ rozpoczyna się w miejscowości Rogojny na jeziorze Łażno. Kolejnym etapem jest dopłyniecie do miejscowości Zamoście gdzie wąskim przesmykiem wpływamy na drugie jezioro o kształcie rynnowym – Litygajno długości ok. 5 km. Na końcu jeziora trzymamy się lewej strony wpływając w szuwary szukamy ujścia rzeki Łażna Struga. Dalej płynąc podziwiamy walory Puszczy Boreckiej. Koniec spływu w miejscowości Jelonek za mostem po prawej stronie. ( możliwe w gospodarstwie zorganizowanie ogniska z kiełbaskami,( opcja dodatkowo płatna) ewentualnie przedłużeni spływu do miejscowości Kije lub Połom – cena do uzgodnienia.

Koszt: 40 zł osoba

Organizujemy spływ dwu dniowy Rogojny – Ełk plaża miejska – cena do uzgodnienia uzależniana od miejsca postoju i dodatkowych opcji ( ognisko itp.)

Trasy odległe transport 1.80 zł / km